Producent wag samochodowych

KRÓTKO O WAG – POL ŁĘCZYCA.

Wag-Pol Łęczyca jest firmą całkowicie polską. Zajmuje się produkcją, montażem i serwisem, a także sprzedażą elektronicznych wag i systemów ważących. Wykonujemy także elektronizację, naprawy bieżące, a także remonty istniejących wag mechanicznych.

 Serwisem obejmujemy również wagi nie będące naszym produktem.

 Oferujemy profesjonalną konsultację w dziedzinie ważenia, np.: dobór wagi i systemu ważącego, miejsca lokalizacji urządzenia oraz fachowe szkolenie w zakresie obsługi.  W swojej pracy wykorzystujemy doświadczenie najlepszych w branży fachowców.

Uwzględniając przyszłościowe wejście Polski do Unii Europejskiej dołożyliśmy starań aby produkowane i montowane przez nas wyroby oraz świadczone usługi posiadały najwyższą jakość.

Czynniki decydujące o wysokiej jakości naszych wyrobów to:

 • Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne.
 • Dokładne i staranne wykonanie podzespołów wagi.
 • Dobór najlepszych na rynku elektronicznych układów pomiarowych.
 • Szybkość, dokładność i profesjonalizm montażu wagi.

Nowoczesna struktura firmy Wag-Pol Łęczyca pozwala na poparcie wyżej wymienionych atutów jakościowych niską ceną wyrobu, co może mieć duży wpływ na Państwa decyzje.
Mamy nadzieję, że przedstawione krótko atuty naszej firmy oraz jej wyrobów przedstawionych  w dalszej części oferty przyczynią się do nawiązania współpracy Państwa z producentem wag samochodowych Wag-Pol Łęczyca.

producent wag samochodowych
producent wag samochodowych

 OFERTA

Mamy przyjemność przedstawić Panu ofertę na elektroniczne wagi samochodowe typu  PP w zakresie ważenia do 60 ton.

Powyższe wagi oparte są na wysokiej klasy układach pomiarowych, posiadają także nowoczesną i lekką konstrukcję pomostu. Charakteryzują się wysoką niezawodnością, spełniają warunki bezpieczeństwa metrologicznego, a także odznaczają się wysoką estetyką.

Wagi elektroniczne oparte są na bardzo płytkim fundamencie (najazdowe lub zagłębione), w swojej budowie nie zawierają takich elementów jak noże czy panewki, a dzięki swojej wysokiej jakości zapewniają długą bezawaryjną pracę oraz możliwość podłączenia komputera PC.

Dzięki naszym urządzeniom wagowym można przyczynić się do obniżenia kosztów spowodowanych niedoważaniem lub przeważaniem produktów produkcyjnych    i handlowych. Istotnie można także zlikwidować przeładowywanie samochodów dostawczych, dzięki czemu wydłuża się ich czas eksploatacji i likwiduje kłopoty związane z płaceniem grzywien nakładanych przez policję przy kontroli ciężaru pojazdów.

 CHARAKTERYSYKA TECHNICZNA WAG SAMOCHODOWYCH TYPU PP

Konstrukcja elektronicznych wag samochodowych została opracowana przez producenta wag samochodowych Wag – Pol Łęczyca. Wagi oraz zastosowane urządzenia pomiarowe posiadają zatwierdzenie typu zezwalające na wprowadzanie ich do obrotu i użytkowania.

Obecne modele wag powstały na bazie sprawdzonych, dobrych doświadczeń oraz rozwiązań poprzednich modeli z zastosowaniem najnowocześniejszych konstrukcji i technologii aktualnie stosowanych w dziedzinie ważenia.

 Fundament

Aby zainstalować wagę samochodową naszej produkcji wystarczy wykonać 2, 3, 4, lub 5 ław fundamentowych. Można zainstalować ją na utwardzonym podłożu lub na prefabrykowanych ławach, które także posiadamy w naszej ofercie.

Zarówno w wersji najazdowej jak i zagłębionej fundament wyposażony jest w instalację odgromową, co w znacznym stopniu zapobiega uszkodzeniu wagi podczas wyładowań atmosferycznych,

Istnieje możliwość dostosowania istniejącego już fundamentu np.: od wagi mechanicznej.

Biorąc pod uwagę łatwość utrzymania czystości pod wagą zalecamy wagę w wersji najazdowej.

W przypadku ograniczonej przestrzeni na placu wokół wagi polecamy wagę w wersji zagłębionej.

 POMOST.

Pomost elektronicznej wagi samochodowej typu PP jest sztywną, konstrukcją stalową, stalowo żelbetową lub żelbetową skręcaną za pomocą ocynkowanych śrubWszystkie elementy są wykonane z wysokiej jakości prefabrykatów, które oferowane są w standardzie urządzenia wagowego.

Pomosty nie posiadają w swej budowie profili zamkniętych takich jak rury lub rury kwadrat, co powoduje, iż jest on odporny na korozję.

Dodatkowo konstrukcja zabezpieczona jest antykorozyjnie poprzez pokrycie jej warstwami farby podkładowej i nawierzchniowej.

ELEKTRONICZNY UKŁAD POMIAROWY.

Jednym z najważniejszych elementów elektronicznej wagi samochodowej są czujniki tensometryczne, które przetwarzają wejściowy sygnał mechaniczny (siłę) na proporcjonalny wyjściowy sygnał elektryczny (napięcie). Aby zapewnić więc poprawną i długotrwałą pracę wagi proponujemy najlepsze układy pomiarowe, które zapewniają długą i bezawaryjną pracę.

Czujniki charakteryzują się dużą odpornością na przeciążenia, wysoką czułością                               i powtarzalnością oraz długotrwałą stabilnością parametrów metrologicznych. Przy wykonaniu przetworników tensometrycznych wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie, są one laserowo hermetycznie spawane (klasa ochrony IP 68) i nie wymagają konserwacji.

Terminal wagowy jest prostym w obsłudze urządzeniem, posiada czytelny wyświetlacz wyniku ważenia oraz foliowaną klawiaturę numeryczną.

Do terminalu można podłączyć drukarkę, która drukuje wyniki ważenia brutto, netto i tara.

 Możliwości techniczne terminala

 • łatwa i przyjemna obsługa całego procesu ważenia,
 • data i godzina ważenia umieszczona na wydruku,
 • automatyczne zerowanie wagi,
 • ręczne zerowanie wagi,
 • podłączenie drukarki,
 • podłączenie zewnętrznego wyświetlacza wyniku ważenia,
 • podłączenie komputera PC

Istnieje możliwość rozszerzenia właściwości użytkowych powyższych układów poprzez współpracę wagi z komputerem nadrzędnym.

 1. Kupujący otrzymuje dokumentację budowlaną wraz z opisem technicznym wykonania fundamentu bezpłatnie, gdy nośność gruntu w miejscu posadowienia wagi wynosi co najmniej 150 kPa.
 2. Ostateczna cena za w/w prace zostanie ustalona wspólnie z Państwem po wyborze opcjonalnych urządzeń montowanych w wyposażeniu wagi.

WYPOSAŻENIE I USŁUGI DODATKOWE

Fundament pod wagę, Komputer PC, Program, Program wagowy w wersji sieciowej, Program na dodatkowe stanowisko, Wyświetlacz zewnętrzny, Szlabany i oznakowanie, Instalacja sieci elektrycznej 220V i 380V…

 • Wyżej wymieniony sprzęt można zakupić we własnym zakresie.
 • Istnieje możliwość instalacji innego wyposażenia dodatkowego zgodnie z potrzebami klienta.
 • Oferujemy bezpłatnie pomoc i wszelkie dane niezbędne do instalacji dodatkowego sprzętu.

Mamy nadzieję, że nasza oferta wzbudzi zainteresowanie oraz spełni Państwa potrzeby jak i oczekiwania.

Jednocześnie informujemy, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji w przypadku potrzeby dalszych konsultacji zarówno technicznych jaki i handlowych.