Waga rolnicza

Wszystkie oferowane przez nas wagi posiadają odpowiednie zatwierdzenia typu wydane decyzją
Prezesa Głównego Urzędu Miar w Warszawie zezwalające na wprowadzanie do obrotu i użytkowania.

WAGA ROLNICZA – OPIS

Oferta naszej firmy obejmuje również innowacyjne wagi rolnicze. To wielkie ułatwienie i niesamowita wygoda dla każdego gospodarstwa. W ten sposób można sprawniej przeprowadzić proces ważenia i mieć pewność co do wykonanych pomiarów. Nasze wagi posiadają odpowiednie zatwierdzenia Głównego Urzędu Miar i Wag, dzięki czemu można je legalnie użytkować. Spełniają najważniejsze normy europejskie dotyczące rozliczeń handlowych, a więc jest to doskonałe udogodnienie w prowadzonej działalności rolniczej.

Zastosowanie wag rolniczych

Najważniejsze zastosowanie waga rolnicza posiada w kontroli nad obrotem produktów. Rolnik doskonale wie, ile towaru do niego trafia, a ile jest wywożonych. Pomiary są dokładne i wygodne do zrealizowania, dzięki czemu można sprawnie prowadzić swoją rolniczą działalność. Zastosowanie wag rolniczych umożliwia zaplanowanie procesu produkcji i wprowadza większą efektywność w prowadzonej działalności.

KONSTRUKCJA WAG ROLNICZYCH

Oferujemy wagi rolnicze, które opierają się na solidnym pomoście. Całość działa dzięki elektronicznemu układowi pomiarowemu, a także specjalnemu miernikowi, który wyświetla wynik ważenia. Mimo nowoczesnej technologii, obsługa jest bardzo prosta, więc każdy użytkownik jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Waga rolnicza jest montowana na betonowym fundamencie, który można wykonać we własnym zakresie. Nasza firma zapewnia profesjonalny projekt oraz odpowiednie zalecenia, na podstawie których wylewa się takie podłoże. W ten sposób zapewniona zostaje stabilna powierzchnia, co jest niezbędne ze względu na czułe elementy w konstrukcji wag.

Pomost może być wykonany ze stali, żelbetonu albo jako konstrukcja żelbetowo-stalowa. Składa się on z solidnej i wytrzymałej ramy modułowej, która posiada optymalne zbrojenie. Beton zapewnia powierzchnię antypoślizgową, a całość jest stabilna i gotowa nawet do intensywnego użytkowania. Zastosowanie wylewki betonowej zwiększa odporność konstrukcji nawet w przypadku ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. To niezwykle komfortowa i wytrzymała opcja, która przy okazji jest także korzystna pod względem cenowym.

DOGODNA OPCJA DLA KAŻDEGO

Najczęściej rolnicy wybierają wagi o wielkości 14 oraz 18 metrów. Nie ma w przypadku naszych wag ograniczenia co do maksymalnego ciężaru, można ważyć pojazdy o masie nawet kilkunastu ton. Wagi mogą się składać z kilku modułów, dzięki czemu można bez problemu ważyć zestawy samochodowe czy ciągnikowe.

Wagi rolnicze mogą posiadać specjalne czujniki wagowe, które montowane są po dwóch stronach modułu. W ten sposób możemy komfortowo zbierać wszelkie dane i obliczać dokładną wagę. Elektroniczne mierniki działają całkowicie bezobsługowo i w przejrzysty sposób przedstawiają informacje o dokonanych pomiarach. Nie trzeba zatem dużej ingerencji w proces ważenia.

Waga rolnicza może posiadać dodatkowo drukarkę termiczną albo igłową, a także zewnętrzny wyświetlacz, program komputerowy do obsługi wagi oraz system monitoringu, systemy montowane na życzenie klienta, a także na przykład szlabany i oświetlenie.