Wagi najazdowe

Wszystkie oferowane przez nas wagi posiadają odpowiednie zatwierdzenia typu wydane decyzją
Prezesa Głównego Urzędu Miar w Warszawie zezwalające na wprowadzanie do obrotu i użytkowania.

WAGI NAJAZDOWE

Wagi samochodowe naszej produkcji mogą być instalowane jako najazdowe (najczęściej stosowana wersja). Są to wagi najazdowe produkowane w każdym zakresie wymiarów pomostów, w każdym zakresie obciążenia i we wszystkich typach pomostów (żelbetowe, stalowo-żelbetowe i stalowe). Wysokość takiej wagi wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów powyżej poziomu drogi dojazdowej. Jej zaletą jest możliwość posadowienia praktycznie w każdym terenie.

Producent stalowych najazdów samochodowych

Dla wersji najazdowej fundament stanowią dwie, trzy lub cztery ławy żelbetowe wykonane na podsypce z betonu B – 10 Mpa (chudy beton). W skład fundamentu przy takim rozwiązaniu wchodzą także dwa najazdy, których forma i konstrukcja może być dopasowana do wymagań użytkownika. Zaletą tej wersji wag jest to, że cała waga wraz z fundamentem nie wymaga budowy instalacji odwodnienia, jest bardzo prosta w utrzymaniu w czystości i praktycznie nie ma możliwości, aby waga przymarzła w czasie zimy. Pomost wagi najazdowej jest tak skonstruowany aby nie wymagał praktycznie żadnej obsługi, posiada łatwy dostęp do elektronicznych elementów układu pomiarowego. Pomost nie posiada miejsc gdzie może zbierać się błoto czy inne nieczystości. Podczas użytkowania wagi w wersji najazdowej wystarczy okresowo zmyć brud spod pomostu wagi przy użyciu bieżącej wody.

Samochodowe wagi najazdowe

Zaletą posadowienia wagi w wersji najazdowej jest także to, że na wagę wjeżdżają tylko pojazdy, które powinny być zważone. Nie ma ciągłego ruchu pojazdów poruszających się po placu i po wadze bez konieczności ważenia. W znacznym stopniu wydłuża to żywotność wagi. Zaletą takiej wagi może być także jej “urok”. Samochodowa waga najazdowa w ciekawie dobranym kolorze (najczęściej żółta) jest także często niebanalną ozdobą placu.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE WAGI

Drukarka

Drukarka do wagi najazdowej

Niemal każda waga najazdowa naszej produkcji wyposażona jest drukarkę, która daje możliwość wydruku prostego kwitu wagowego. Drukarka termiczna lub igłowa podłączana jest bezpośrednio do terminala wagi i przy użyciu jednego przycisku uruchamiany jest wydruk kwitu. Na życzenie użytkownika możemy zaprogramować wagę samochodową tak, aby na kwicie wagowym oprócz wartości ważonych widniała data, godzina ważenia i również nagłówek firmowy użytkownika. Czasami zdarza się, że taką drukarkę termiczną Klient otrzymuje od nas gratis przy zakupie wagi samochodowej.

Wyświetlacz zewnętrzny

Waga najazdowa z wyświetlaczem zewnętrznym

Bardzo często nasi Klienci mają życzenie, aby do zakupionej wagi zainstalować wyświetlacz zewnętrzny. Jest to bardzo wygodne w użyciu urządzenie, które najczęściej instalowane jest w zasięgu wzroku kierowcy wjeżdżającego na najazd. Wyświetlacz taki pokazuje aktualną wagę pojazdu znajdującego się na wadze samochodowej. Posiadamy wyświetlacze o różnych rozmiarach od małych do bardzo dużych. Są to urządzenia, gdzie wartość ważona wyświetlana jest poprzez diody LED widoczne praktycznie w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy. Na życzenie użytkownika możemy zaprogramować wyświetlacze tak, aby w przerwach pomiędzy ważeniami wyświetlały datę, godzinę, temperaturę, nazwę firmy itp.

Komputerowy program obsługi wagi

Najazdowe wagi samochodowe z oprogramowaniem

Wraz z wagami oferujemy także komputerowe programy obsługi wagi samochodowej. Są to programy, które można zainstalować praktycznie na każdym komputerze i w połączeniu z wagą dają ciekawe narzędzie, które w bardzo wygodny sposób pozwala prowadzić np. gospodarkę magazynową w firmie. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych cech, którymi charakteryzują się nasze programy:

 • Program obsługuje dwa niezależne terminale wagowe w czasie rzeczywistym wyświetlając wartość ciężaru na dużych, panelach odczytowych,
 • Na podstawie odczytanej wartości lub wartości podanej ręcznie potrafi wystawić kwity wagowe dla ważeń: pełnych (1-sze i 2-gie ważenie), usługowych (1-sze i 2-gie ważenie), ze stałą tarą (ciężar pojazdu z bazy danych). Potrafi wydrukować szybki kwit dokumentujący jakiekolwiek ważenie.
 • Edycja kwitów wagowych połączona jest z bazą danych kontrahentów, kierowców oraz bazą magazynową towarów.
 • Możliwe jest automatyczne rozliczanie stanu magazynowego towarów,
 • Do dyspozycji są różne raporty statystyczne za podany okres i za dzień bieżący: lista ważeń, lista asortymentowa, z podziałem na poszczególnych kontrahentów oraz tylko dla wybranego kontrahenta, także z podziałem na kierowców ( np. w celu rozliczania ich za przewozy towarów),
 • Program posiada możliwość definicji użytkowników programu – każdy może zdefiniować hasło dostępowe,
 • Istnieje możliwość zdefiniowania nagłówka firmowego dla wydruku kwitów,
 • Program umożliwia przestawienie rodzaju wydruku z trybu graficznego WINDOWS na szybki wydruk tekstowy np. przy dużej ilości wydruków.
 • Czasami zdarza się, że taki program klient otrzymuje od nas gratis przy zakupie wagi samochodowej.

Inne

Z najazdowymi wagami samochodowymi oferujemy także:

 • sygnalizatory świetlne (światło zielone – czerwone),
 • szlabany,
 • czytniki kart zbliżeniowych,
 • systemy monitoringu (kamery, rejestratory),
 • systemy i urządzenia na żądanie klienta.

Konstrukcja stalowych najazdów samochodowych wg producenta

Wagi najazdowe wykonane są z jednego, dwóch, trzech lub czterech segmentów w zależności od długości całego pomostu. Są to segmenty żelbetowe, stalowo-żelbetowe lub stalowe ustawione na czujnikach tensometrycznych. Segmenty posiadają wybitnie prosty system zaczepów – wieszaków. W przypadku konieczności złożenia długiej wagi montaż segmentów odbywa się w systemie „podnieś, powieś, zostaw” – bez znaczenia, z ilu segmentów ma składać się cała waga samochodowa. W przypadku konieczności dostępu do czujników tensometrycznych wystarczy odkręcić dwie śruby M10, zdjąć lekką blachę osłonową i dostęp do czujnika staje się dziecinnie prosty nawet dla laika. Ewentualna wymiana czujnika wymaga tylko użycia lewarka samochodowego.

KONSTRUKCJA WAG

Wagi najazdowe wykonane są z jednego, dwóch, trzech lub czterech segmentów w zależności od długości całego pomostu. Są to segmenty żelbetowe, stalowo-żełbetowe lub stalowe ustawione na czujnikach tensometrycznych. Segmenty posiadają wybitnie prosty system zaczepów – wieszaków.

W przypadku konieczności złożenia długiej wagi montaż segmentów odbywa się w systemie „podnieś – powieś – zostaw” bez znaczenia z ilu segmentów ma składać się cała waga.

W przypadku konieczności dostępu do czujników tensometrycznych wystarczy odkręcić dwie śruby M10, zdjąć lekką blachę osłonową i dostęp do czujnika staje się dziecinnie prosty nawet dla laika.

Ewentualna wymiana czujnika wymaga tylko użycia lewarka samochodowego.